KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12735044
nr 1273 5044
Gösta Nordblad
(1897-1940), Sverige
Teckning, Signerad, daterad Paris 1921. Blyerts, 34x25 cm
Gösta Nordblad, svensk målare född i Eslöv 1897, död i Stockholm 1940.
Utrop:
500 kr
Såld:
1.500 kr
måndag 2 september 2019
kl 18:21:46
100 kr
600 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr (Budbetjänt)
400 kr
450 kr (Budbetjänt)
500 kr
600 kr (Budbetjänt)
700 kr
1.000 kr
1.100 kr (Budbetjänt)
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
Gösta Nordblad
Läs mer om Gösta Nordblad